KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12431321

nr 1243 1321

Nils Tirén

(1885-1935), Sverige

Akvarell, Ren, signerad. 24x35

Utrop:

700 kr

Såld:

800 kr

måndag 25 mars 2019
kl 19:54:15

Renässans
Europeisk konststil. Uppkom i Italien vid 1400-talets början.